page_el
Блог

Блог НМЦ «Consilium»

Любі друзі, цією публікацією ми розпочинаємо наш науково-популярний блог НМЦ «Consilium», де буде оприлюднюватися цікава науково достовірна інформація про медицину та психологію, авторські наукові статті нашого колективу, персональні погляди фахівців на медичні проблеми. Сподіваємось, що такий формат спілкування буде цікавий широкому кругу читачів. Хочемо зазначити, що всі матеріали є об'єктами авторського права, а копіювання без погодження заборонено та переслідується згідно із законом. Вітаємо Вас у нашому блозі!
Застуда vs. грип у дітей: як розрізнити?
15.01.2025

З настанням зимових місяців батьки часто стикаються із важкими питаннями респіраторних захворювань у дітей.

Розуміючи різницю між застудою та грипом, Ви зможете краще підтримувати здоров’я своєї дитини в сезон ГРВІ. Тримайте цю інформацію під рукою та пам’ятайте: у разі сумнівів консультація у НМЦ «Консиліум» завжди буде мудрим вибором. Разом ми зможемо впевнено пережити цей сезон застуди та грипу!

Хто ж винуватець? Що їх спричиняє? Обидва захворювання відносяться до групи гострих респіраторних інфекцій (ГРВІ) і викликаються вірусами, але вони належать до різних сімейств. Застуда може бути викликана різними вірусами, насамперед риновірусами, тоді як грип виникає лише через віруси грипу (типів A та B). Ця відмінність важлива, оскільки вона впливає на варіанти лікування та профілактичні заходи.

Основні симптоми

• Застуда:

  • Початок: поступове, зазвичай розвивається протягом кількох днів.
  • Симптоми: нежить/закладеність носа, чхання, легкий біль у горлі, кашель та субфебрильна (невисока) температура (якщо є).
  • Тривалість: зазвичай триває близько 7-10 днів і часто протікає у легкій формі.

• Грип:

  • Початок: раптовий та агресивний; симптоми з’являються швидко і дуже яскраво проявляються.
  • Симптоми: висока температура тіла, озноб, сильна втома, біль у тілі та головний біль; у деяких випадках можуть виникати нудота чи блювання.
  • Тривалість: від тижня до десяти днів, часто протікає інтенсивніше, ніж застуда.

Коли звертатись за медичною допомогою? Більшість простудних захворювань проходять без лікування, але дуже важливо уважно стежити за симптомами. Якщо Ваша дитина важко дихає, у неї постійно висока температура (вище 38 -38,5°С), яка не збивається або вона стала млявою, сонливою, відмовляється від їжі та пиття, з’явилася блювота після кожного прийому води або їжі, негайно зверніться до педіатра.

Профілактика. Нещодавні дослідження наголошують на важливості таких простих профілактичних заходів як миття рук з милом та водою не менше 20 секунд, прикриття рота при кашлі та чханні та уникнення контактів з хворими людьми, що має вирішальне значення для мінімізації ризиків зараження як застудою, так і грипом. Крім того, сезонна вакцинація від грипу залишається одним із найефективніших способів профілактики грипу та його ускладнень. Ця вакцинація є рекомендованою та дозволена з 6-місячного віку.

Команда НМЦ «Консиліум» бажає Вам та Вашим рідним здоров’я! 👶❤️💧

seo_img_element

Сучасна медицина це Consilium

У Consilium ми пишаємося тим, що пропонуємо унікальне поєднання академічної майстерності та досвіду.
У нас працюють видатні фахівці в галузі педіатрії та гінекології – справжні професіонали з науковими званнями та вищими лікарськими категоріями. Ми ведемо прийом за такими напрямками: Педіатрія, дитяча гастроентерологія, неврологія, акушерство та гінекологія, дитяча гінекологія.