Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ): поради щодо збереження здоров’я дітей.

Зима – це не лише довгоочікувані новорічні свята, час нових надій, снігові дні, поїздки на гірські курорти, а й, на жаль, сезон ГРВІ.
Щороку респіраторні віруси стають причиною мільйонів захворювань та тисяч госпіталізацій у всьому світі. Існує безліч типів респіраторних вірусів, включаючи грип та респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ), COVID-19. Хороша новина полягає в тому, що Ви можете захистити себе та інших від ризиків для здоров’я, спричинених респіраторними вірусами.
• Стежте за імунізацією. На жаль, не від усіх респіраторних вірусів існують вакцини, але сучасна медицина може запропонувати Вам захист від захворювань, що протікають з максимальним ризиком тяжкого перебігу та ускладнень: грип, COVID-19, інфекція, спричинена респіраторно-синцитіальним вірусом (РСВ), т.ч. гострий бронхіоліт. Дані щеплення не входять до обов’язкових в Національному Календарі Вакцинації України, але є рекомендованими. Рішення про імунізацію в цьому випадку залишиться за Вами. Пам’ятайте, що ці щеплення можуть запобігти або значно знизити ризик зараження або тяжкого перебігу захворювання, особливо у маленьких дітей та осіб з хронічними захворюваннями. Тому, якщо у Вас чи Ваших членів сім’ї є фактори ризику, можливо, варто скористатися сучасними досягненнями науки;).
• Дотримуйтесь правил гігієни. Прикривайте рот і ніс паперовою серветкою, коли кашляєте чи чхаєте. Викидайте використані серветки у сміття. Якщо у вас немає серветки, кашляйте чи чхайте в лікоть, а не в руки. Вивчіть та використовуйте правильну техніку миття рук. Навчіть дітей гігієні кашлю та правильно мити руки. Регулярно очищайте поверхні, до яких часто торкаються, такі як стільниці, поручні та дверні ручки.
• Вживайте заходів для очищення повітря. Застосовуйте часте провітрювання приміщень (середньому 3-5 разів на добу по 15 хвилин). Підтримуйте оптимальну вологість повітря (40-60%). Не нехтуйте щоденним вологим прибиранням.
• Маски
• Фізичне дистанціювання. Чим ближче ви знаходитесь до людини, яка має респіраторний вірус, тим більша ймовірність зараження. Уникайте знаходження поряд з людиною, яка має симптоми респіраторного вірусу та місць скупчення людей, де ви не зможете дотримуватися фізичної дистанції.
• Фізична активність на свіжому повітрі: прогулянки, заняття, ігри допомагають адаптуватися до різних температурних умов, сприяють достатньому сонечному опромінюванню (профілактика дефіциту віт Д).
• Збалансоване різноманітне харчування, яке відповідає віковим потребам, багате на овочі та фрукти.
Якщо Ви або Ваша дитина все-таки захворіли:
- Вживіть запобіжних заходів, щоб не поширювати вірус. Залишайтеся вдома і тримайтеся на віддалі від інших (включаючи людей, з якими ви живете, але які не хворі), якщо у вас є симптоми респіраторного вірусу – лихоманка, озноб, втома, кашель, нежить і біль голови та ін.
- Негайно зверніться за медичною допомогою для діагностики та/або лікування, якщо у Вас є фактори ризику тяжкого захворювання; лікування може допомогти знизити ризик тяжкого захворювання.
- Слідкуйте за симптомами.
Ви можете повернутись до звичної діяльності, коли протягом як мінімум 24 годин:
• симптоми в цілому стають легшими І
• не було гарячки (і Ви не приймаєте жарознижувальні препарати).
Коли Ви повернетеся до своєї звичайної діяльності, прийміть додаткові запобіжні заходи протягом наступних 5 днів, оскільки Ви все ще можете поширювати вірус, навіть якщо ви почуваєтеся краще: кроки для чистішого повітря, гігієни, носіння маски, фізичного дистанціювання. Це особливо важливо для захисту людей із факторами, що підвищують ризик тяжкого захворювання на респіраторні віруси.
Команда НМЦ «Консиліум» бажає Вам та Вашим рідним здоров’я!
#consilium #медичнийцентр #медицинаодеса #педіатродеса #педіатріяодеса #гастроентерологодеса #невропатологодеса #грві #орви #профилактикаорви #профилактикапростуда #профилактикагрипп #профілактикагрипу #профілактикагрві